COYNCO ST 4 ATEX 21

strona główna  >>  odkurzacze coynco  >>  antywybuchowe

 

Uniwersalny przemysłowy odkurzacz antywybuchowy

 

 

 

OPIS PRODUKTU

COYNCO serii ST 4 ATEX 21 to przemysłowe odkurzacze uniwersalne do zbierania zanieczyszczeń w strefach potencjalnie zagrożonych wybuchem – ATEX 21 / 22 – II 2 GD / II 3 GD  Ten kompaktowy uniwersalny odkurzacz posiada wysokowydajny cyklonowy systemem separacji zanieczyszczeń i podwójny systemem oczyszczania filtra POWER SHAKE. Na życzenie klienta odkurzacz można przystosować do zbierania wody, błota lub rozlanych substancji chemicznych. Wersja przystosowana do zbierania płynów może być stosowana do zbierania i odsysania benzyn i ropy. 

 

  

COYNCO serii ST to kompaktowe odkurzacze przemysłowe skierowane wszędzie tam, gdzie wymagane jest użycie odkurzaczy o wysokich parametrach przepływu powietrza i podciśnienia do zbieranie zabrudzeń suchych. Odkurzacze te posiadają  głowicę z turbiną  ssącą boczno-kanałową SOLARIS zasilaną trójfazowym bez-szczotkowym silnikiem indukcyjnym do pracy ciągłej. Dzięki zastosowaniu silnika indukcyjnego urządzenia są wykonane w wersji do stref potencjalnie zagrożonych wybuchem (ATEX – urządzenie zbudowane jest zgodnie z obowiązującymi dyrektywami UE dotyczącymi stref niebezpiecznych). Te parametry stawiają odkurzacze COYNCO wśród liderów pracy w najtrudniejszych warunkach. Konstrukcja odkurzacza wykonana jest ze stali nirdzewnej. System rotacyjnego opadania brudu gwarantuje bardzo niski poziom zanieczyszczenia filtra. Nawet przy zasysaniu takich zabrudzeń jak talk czy wapno 99% pyłu opada na dno zbiornika. Dodatkowo wielkopowierzchniowy filtr typu cartridge o powierzchni 15 000 cm2 w klasie M (pokryty w celu jego utwardzenia aluminium, odporność na zawilgocenia ) zabudowany jest w kapturze ze stali nierdzewnej a skuteczność filtracji powietrza wynosi 1 mikron (na życzenie klienta istnieje możliwość zamontowania filtra HEPA – klasa H). Te dwie cechy gwarantują stabilną i długą pracę bez obniżenia parametrów ssących. Opatentowany podwójny, mechaniczny i pneumatyczny system oczyszczania filtra powietrza odkurzacza POWER SHAKE pozwala na automatyczne oczyszczanie go bez konieczności użycia siły operatora lub ściągania głowicy. Ten unikatowy system filtracji powietrza i oczyszczania filtra głównego jest niedostępny w produktach konkurencji. Zbiornik na zanieczyszczenia jest ręcznie opuszczany na własne kółka, co znacznie ułatwia  jego oczyszczanie. Odkurzacz charakteryzuje się również wysoką kulturą pracy oraz wysoką jakością akcesoriów. Bardzo dobre wyważenie oraz duże koła z hamulcami gwarantują bezpieczne przemieszczanie.

 

 

Odkurzacz przystosowany jest do zbierania zanieczyszczeń gorących. Odkurzacz bez osprzętu dodatkowego. Gniazdo odkurzacza przystosowane jest do pracy z wężami o średnicy: D 40, D 50, D 60.

 

 

Dane techniczne:

 • Moc silnika: 3600 W
  Zasilanie: 400 V
  Przepływ powietrza: 320 m3 / h
  Podciśnienie: 3200 mm/H2O
  Pojemność zbiornika: 50 L
  Zasięg pracy: w zależności od długości węży
  Poziom hałasu: 67 dB
  Ciężar: 85 kg
  Wymiary: 800 x 600 x 1300 mm