COYNCO STD 400 ATEX 21

strona główna  >>  odkurzacze coynco  >>  antywybuchowe

 

Przemysłowy odkurzacz antywybuchowy do pyłów

 

 

 

OPIS PRODUKTU

COYNCO serii STD 400 ATEX 21 to odkurzacz przemysłowy do zbierania zanieczyszczeń suchych w strefach zagrożonych wybuchem – ATEX 21 / 22 – II 2 GD / II 3 GD. Odkurzacz przeznaczony jest do prac w środowisku dużego zapylenia.  

 

 

Odkurzacz przemysłowy COYNCO STD 400 ATEX 21 posiada wysokowydajny cyklonowy systemem separacji zanieczyszczeń i podwójny systemem oczyszczania filtra POWER SHAKE.   

 

 

COYNCO serii STD 400 to odkurzacz przemysłowy skierowane wszędzie tam, gdzie wymagane jest użycie odkurzaczy o wysokich parametrach przepływu powietrza i podciśnienia do zbieranie zabrudzeń suchych. Odkurzacz ten posiada głowicę z turbiną ssącą boczno-kanałową SOLARIS zasilaną trójfazowym bez-szczotkowym silnikiem indukcyjnym do pracy ciągłej.

 

Dzięki zastosowaniu silnika indukcyjnego urządzenie wykonane jest w wersji do stref potencjalnie zagrożonych wybuchem (ATEX – urządzenie zbudowane jest zgodnie z obowiązującymi dyrektywami UE dotyczącymi stref niebezpiecznych). Te parametry stawiają odkurzacze COYNCO wśród liderów pracy w najtrudniejszych warunkach. Cała konstrukcja odkurzacza wykonana jest ze stali nierdzewnej a pojemność zbiorników na zanieczyszczenia wynosi 70 l. System rotacyjnego opadania brudu gwarantuje bardzo niski poziom zanieczyszczenia filtra. Nawet przy zasysaniu takich zabrudzeń jak talk czy wapno 99% pyłu opada na dno zbiornika.

 

Dodatkowo wielkopowierzchniowy filtr typu cartridge o powierzchni 22 000 cm2 w klasie M (pokryty w celu jego utwardzenia aluminium, odporność na zawilgocenia ) zabudowany jest w kapturze ze stali nierdzewnej a skuteczność filtracji powietrza wynosi 1 mikron (na życzenie klienta istnieje możliwość zamontowania filtra HEPA – klasa H). Te dwie cechy gwarantują stabilną i długą pracę bez obniżenia parametrów ssących. Opatentowany podwójny, mechaniczny i pneumatyczny system oczyszczania filtra powietrza odkurzacza POWER SHAKE pozwala na automatyczne oczyszczanie go bez konieczności użycia siły operatora lub ściągania głowicy. Ten unikatowy system filtracji powietrza i oczyszczania filtra głównego jest niedostępny w produktach konkurencji. Zbiornik na zanieczyszczenia jest ręcznie opuszczany na własne kółka, co znacznie ułatwia  jego oczyszczanie. Odkurzacz charakteryzuje się również wysoką kulturą pracy oraz wysoką jakością akcesoriów. Bardzo dobre wyważenie oraz duże koła z hamulcami gwarantują bezpieczne przemieszczanie. 

 

 

Odkurzacz przystosowany jest do zbierania zanieczyszczeń gorących. Odkurzacz bez osprzętu dodatkowego. Gniazdo odkurzacza przystosowane jest do pracy z wężami o średnicy: D 40, D 50, D 60. 

 

Wyposażenie dodatkowe

 • Możliwość wyprowadzenia powietrza wydobywającego się z trubiny na zewnątrz za pomocą węża. Rozwiązanie stosowane w systemach centralnych.
 • Specjalny zestaw wyprowadzający powietrze z turbiny w celu redukcji poziomu hałasu
 • Filtr  HEPA: filtr H14 (certyfikat BGIA) z 99,995% wydajności 0,3 mikronów, montowany wewnątrz filtra głównego
 • MAXI MODEL HEPA FILTER: H14 (certyfikat BGIA) z 99,995% wydajności 0,3 mikronów, montowany wewnątrz filtra głównego
 • VULKOLAN: na zamówienie indywidualne koła Vulcolan 

 

Odkurzacz przystosowany jest do zbierania zanieczyszczeń gorących. Odkurzacz bez osprzętu dodatkowego. Gniazdo odkurzacza przystosowane jest do pracy z wężami o średnicy: D 40, D 50, D 60. 

 

Dane techniczne:

 • Moc silnika: 3.6 W – wzmocniona turbina
 • Zasilanie: 400 V
 • Przepływ powietrza: 320 m3 / h
 • Podciśnienie: 3200 mm/H2O
 • Pojemność zbiornika: 75 L
 • Zasięg pracy: w zależności od długości węży
 • Poziom hałasu: 74 dB
 • Ciężar: 90 kg \
 • Wymiary: 800 x 600 x 1650 mm